Spodnie damskie i bluzki w stylu retro

spodnie damskie

Marlena Dietrich i jej spodnie damskie

Styl retro zawsze jest obecny w trendach modowych. W modzie za minioną epokę uznaje się czas sprzed  dwudziestu lat. Niektórzy projektanci natomiast wyznają zasadę, że moda powtarza się co lat trzydzieści. Tworząc nową kolekcję, najbezpieczniej jednak inspirować się trendami sprzed trzech dekad. Trzeba jednak zauważyć, że moda retro nierozerwalnie łączy się z wybitnymi osobistościami z minionych czasów. Są to takie postacie, o których stale pamiętamy z powodu ich zasług i osobowości. Wszyscy pamiętają spodnie damskie, które nosiła Marlena Dietrich. Ten, co by tu nie mówić, bardzo kobiecy krój, na stałe wszedł do kanonu mody i co jakiś czas pojawia się w trendach w nowych odsłonach.

Kostium od Coco Chanel

Znaczącymi osobowościami, których pomysły zostają z nami na zawsze, są charyzmatyczni projektanci mody. Taki przykładem może być Coco Chanel. Jej nieśmiertelny kostiumik jest już oddzielnym znakiem towarowym. Z kolei nazwa „chanelka” jest zarezerwowana dla charakterystycznej tkaniny, która ciągle jest używana do szycia kreacji, które charakterem nawiązują do epoki, kiedy żyła ta wielka projektantka. Poza sławnym, ciągle noszonym kostiumem, wymyśliła jeszcze kilka evergreenów modowych. Przede wszystkim sławną „małą czarną”. Jej dziełem są również klimatyczne bluzki damskie, nawiązujące krojem do męskich koszul, ale jednocześnie bardzo kobiece.

Aviatorki i sukienki trapezowe

Prosto z lat sześćdziesiątych pochodzą też kobiece sukienki w kształcie litery A. Ostatnio są one bardzo często obecne w propozycjach wielkich projektantów. Fason ten jest szczególnie lubiany przez panie, albowiem sukienki trapezowe nadają się praktycznie do każdej damskiej figury. Szczególnie panie o pełniejszych kształtach lubią ten fason, albowiem jest wyjątkowo kobiecy a jednocześnie potrafi ukryć mankamenty figury.
Bardzo często w modzie retro sięgamy do uniformów używanych przez przedstawicieli dawnych zawodów. Tak jest na przykład ze stylem marynarskim, który co parę lat przechodzi swój renesans, zwłaszcza w porach urlopów i wakacji. Podobnie jest, gdy weźmiemy pod uwagę kurtki damskie z eko skóry. Inspiracją do tego fasonu kurtki była kurtka lotnicza z czasów pierwszej połowy zeszłego wieku. Nie bez powodów nazywają się one aviatorkami. Fason ten już od kilku sezonów przezywa swój prawdziwy renesans.